Jäsentapaaminen ja syyskokous 22.11.2022

Tervetuloa Suomen leirikouluyhdistyksen jäsentapaamiseen ja syykokoukseen ti 22.11.2022 klo 15.00 alkaen (teams). Avaamme linkin Teamsiin pari päivää ennen kokousta ja tiedotamme siitä.
Perinteiseen tapaan ennen syyskokousta pidetään jäsentapaaminen, joka alkaa klo 15.00. Jäsentapaamisen aihe liittyy tämän vuoden teemaamme, joka on oppilaiden ryhmätyötaidot. Aiheesta pitää esityksen kouluttaja Mikko Aalto ja hänen aiheensa on ”Minusta meiksi”, joka tarjoaa myös erilaisia ryhmäyttämisen harjoitteita.

Suomen leirikouluyhdistyksen sääntömääräinen syyskokous alkaa klo. 16.00. Kokouksessa käsitellään toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2023. Lisäksi valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle. Mikäli jäsenkeskuksissa on henkilöitä, jotka ovat kiinnostuneita tulemaan mukaan hallitustoimintaan, pyytäisin ilmoittamaan siitä ennen kokousta.

Takaisin